FM-8

Niewielki monitor
wielkie brzmienie!

Cena: 5.990 zł

Nasz najmniejszy i najbardziej wszechstronny głośnik z serii FM oferuje niezrównaną technologię, dźwięk i styl.

Wygląd

Piękno. Minimalizm. Solidność.

Dostępne kolory:
czarny | orzech | biały
wysoki połysk

Kompaktowa wydajność

FM-8 ustanawia nowe standardy w świecie małych głośników, a dzięki jedynie 8 litrom objętości wewnętrznej i całkowitej wysokości wynoszącej zaledwie 300 mm idealnie mieści się na półce z książkami lub stoliku telewizyjnym. Jednak FM-8 sprytnie zapewnia pełny, bogaty dźwięk większego głośnika z intymnością, precyzją i spójną sceną dźwiękową, z której słyną małe, dwudrożne kolumny.

Celem tego małego arcydzieła jest zapewnienie najlepszej możliwej jakości dźwięku w najmniejszej możliwej obudowie, z myślą o wielkiej wszechstronności. Jest przeznaczony dla najbardziej krytycznych słuchaczy w małym pokoju odsłuchowym lub w innym środowisku o niekorzystnych warunkach.

FM-8 równie dobrze mógłby być częścią większego systemu wielokanałowego zapewniającego idealną spójność i synergię z naszymi innymi modelami z serii głośników FM.

Dostosowane przetworniki

Opracowujemy i dostosowujemy każdy przetwornik do jego konkretnego celu w każdym indywidualnym modelu głośników, łącząc bogate doświadczenie naszego zespołu z niektórymi wiodącymi inżynierami przetworników w Danii.

Dzięki naszemu podejściu polegającemu na opracowywaniu i dostosowywaniu przetworników do naszych pożądanych parametrów wydajnościowych i projektowych, czerpiemy korzyści z braku kompromisów w zakresie jakości brzmieniowej i wizualnej, dzięki czemu możemy po prostu dostarczyć lepiej brzmiący produkt.

Technologia

Od czasu wynalezienia głośnika w 1925 roku niewiele zmieniło w kwestii wyglądu - z zewnątrz większość głośników nadal wygląda bardzo podobnie. Jednak rozwój w ciągu ostatniej dekady wykorzystania zaawansowanych technologicznie materiałów, zoptymalizowanych systemów magnetycznych, gumowych otoczek o niskiej pamięci i stożków wypełnionych minerałami to tylko niektóre z technologii, które w pełni wykorzystujemy, aby osiągnąć nasz cel doskonałej jakości brzmienia.

FusedMASS

Wielowarstwowa konstrukcja obudowy Gato Audio FusedMASS zapewnia wyjątkowo wysokie tłumienie wewnętrzne, minimum rezonansów oraz dodatkową wytrzymałość i stabilność materiału. Dzięki laminowaniu różnych materiałów o różnych grubościach i dodaniu specjalnego kleju, inteligentnie usunęliśmy problem rezonansu.

Technologia crossover PurePHASE

W naszych crossoverach PurePHASE skupiamy się na trzech głównych aspektach technicznych, które płynnie łączą nasze najnowocześniejsze konstrukcje przetworników w naprawdę wyjątkowy system głośników. Oprócz zwykłej pracy zwrotnicy - dzielenia prawidłowych częstotliwości dla poszczególnych głośników - system PurePHASE zapewnia również dokładną kontrolę fazy akustycznej, niskie opóźnienie grup liniowych i szerokie rozproszenie liniowe. Ta technologia zwrotnicy została opracowana specjalnie dla naszej oferty głośników FM.

Bezstratna regulacja zwrotnicy

Kolejną specjalną cechą naszej oferty głośników FM jest możliwość dostosowania brzmienia głośnika przez słuchacza. Ta delikatna regulacja dźwiękowa pozwala nie tylko dostosować kolumny do własnego gustu, wzmacniacza lub pomieszczenia odsłuchowego - zapewnia również, że żadne szczegóły nie zostaną utracone, a słuchacz zachowa pełny, bogaty, oryginalny dźwięk.

Funkcje

Specyfikacja

Pasmo przenoszenia:

Skuteczność:

Rekomendowana moc wzmacniacza:

Impedancja:

Złącza:

Obudowa:

Zwrotnica:

Przetworniki

Wysokotonowy:

Średniotonowy:

Urządzenie

Wymiary (szer/wys/gł):

Waga:

45 Hz – 35kHz

85dB

50 to 200Watts

4 ohm

Gold plated binding post / 4mm Plugs, bi-wire

Laminated FusedMass cabinet

Advanced PurePhase crossover technology

.

38mm ring radiator

150mm mineral cone

.

180 x 300 x 265 mm

9kg sztuka